Inga Freiberg. Kas kooliajal siis…

Kas kooliajal siis üldse mingeid probleeme polnud?

„Tegelikult oli küll, aga see ei puudutanud otseselt mind. Meie kooli tabas kord suur skandaal. Nimelt tõusis probleem sellest, et kooli direktor Jaan Roos olevat kord suudelnud üht abiturienti. Tolle aja mõistes oli see ennekuulmatult moraalitu tegu.“

/---/

„Kogu meie kooli õpilaskond toetas Roosi. Ei tea tänapäevani, kust selline kaebus üldse tuli või kes selle tegi. Igatahes meie kogunesime koolitrepile ja hüüdsime – elagu Roos! Ja kui see ei aidanud, otsustasime koguni streikida. Roos oli suurepärane koolijuht ja me kavatsesime tema eest võidelda piltlikult öeldes viimse veretilgani. Aga meie vastupanust polnud suuremat kasu. Tol ajal polnud õpilastel kaugeltki nii palju õigusi kui tänapäeval ning meie hääl jäi hüüdjaks kõrbes. Jaan Roos tehti ametist priiks ning ma ei tea tänapäevani, kas ta üldse oli milleski süüdi või mitte.“