Musketäride muundumised. Tähe ja Eha...

Tähe ja Eha nurgal troonis mädanenud puitsammastikuga sissevarisenud laega kaubahoov, selle sees oli elupaiga leidnud Tartu Tarbijate Kooperatiivi kirstutöökoda, ja see sobis. Mis pagana kirstud need oleksid olnud, mis oleksid tehtud kaunis, steriilses ja elutus vabrikuhoones? /---/

Kolla pööras Ehasse, jõudis Kesk tänavale, mis laia, tervelt neljarealise kruusapuiesteena ei sobinud sugugi aguli rahulikesse mõõtmetesse.

Võibolla kavandas Bulgarin siia traavihobuste võiduajamist, kuhu oleks kutsunud tsaari ja tsaarinna? Või tegi magistraali, mis viib mittekuskilt mittekuhugi?

Ent Kesk tänava linnapoolsest otsast avastas Kolla imede ime, tänase saagi, mille pärast tasus siia kaugele kõmpima tulla.

Kesk algas Koidu tänavast, Kesk oli nagu T püstisammas, Koidu sellele sambale ristitulbana nagu katuseks, Koidu ise oli mõlemast otsast kinni, oli nagu omaette täiesti suletud maailm kümnekonna ühe vitsaga löödud kahekorruselise laudadest agulimajaga, mille eest oli päris korralikult hoolitsetud ja mille aknalaudu kaunistasid venepärased või juugendlikud äärispitsid. Ainus pääs Koidu tänavalt välja oli Kesk tänavale.

Kahest otsast umbtänav! Kindlasti pole seesugust terves Nõukogude Liidus!
Asukoht teoses