Palju õnne, mullid! Kahes linnas korraga...

Kahes linnas korraga elada ja sotsialiseeruda on vaimsele tervisele äärmiselt kasulik. Tallinnast saad doosi kodukootud glamuuri ja Tartus on aeg veel suhtelisem mõiste kui ükskõik millises teises maailma kohas. Tallinlased räägivad sellest, et Tartu on mõttetu maakoht ja seal ei toimu midagi. Tartlased räägivad sellest, et Tallinn on liiga närviline. Mingit sorti tallinlased arvavad miskipärast, et nad elavad suures linnas. Tartlased ei kekka kunagi, et nad elavad Eesti suuruselt teises linnas, sest nad saavad ise kah aru, et elavad väikeses linnas ja „suuruselt teine“ ei tähenda tillukeses Eestis mitte midagi. Suur osa neid tallinlasi, kes elab enda arvates suures linnas, on tegelikult ise Tõrvast, Abja-Paluojalt või Kiviõlist.

Tallinnas on mugavam seltskonnaajakirjanikule silma jääda ja mitte millegi tegemisega kuulsaks saada. Tartus on isegi pudelikorjajatel kõrgharidus. Tallinnas on rohkem poode, Tartus unusta šoppamine (kui see vahepeal muutunud on, palun vabandust – SL). Tallinnas saab kõikvõimalikku eksootilist sööki kerge vaevaga, tartlastele ei meeldi sushi, sest see on toores kala ju. Tallinnas on meri, Tartu juurest algab reaalne Lõuna-Eesti küngaste ja muude kaunite pinnavormidega. Tallinnas lõpeb alkoholi müük 23.00, Tartus 02.00 (enne seda, kui alkoholi müügipiirangud ühtlustati – SL). Seepärast ei ole ühe noore tartlase jaoks mingi probleem korraldada kell 23.30 enda juures suur ekspromtpidu. Esmaspäeva öösel loomulikult. Keda see huvitab, mis päev on. Samas, kui helistada Tallinnas sõbrale, kes on sulle nädal aega tagasi selgeks teinud, et Tartus ei ole üldse mingit elu, sest ainult pealinnas on elu, siis ta a) on tööl, b) tuli töölt, on kodus ega viitsi liigutada, c) on kodus, aga peab magama minema, sest järgmisel päeval peab uuesti tööle minema, d) tuleb sinuga välja, aga kell 21.00 hakkab närviliselt kella vaatama. Ma ei näe siin mingit elu, ei isiklikku ega üleüldist.

Argipäeviti on Tallinna istumiskohad õhtuti suht tuul-pajuokstes. Samas kui Tartus on kolmapäeviti klubis üle tuhande inimese ja kõikvõimalikud puhvetid rahvast täis. Aga siis jälle – nädalavahetuse peod on Tallinnas ägedamad.

Asukoht teoses