Kroonitud pead. Tartus Gildi tänaval...

Tartus Gildi tänaval nägid inimesed hiiglaslikku kuumavee keisrit. Kusagil maa sees purunenud kuumaveetorust purskus välja mehejämedune veesammas. Viltune tulise vee juga pritsis tänavast välja ja kõrgus polikliiniku neljanda korruse akendeni. Vaatamisväärsusena oli keiser imeline ja seda kogunes vaatama tubli seitsekümmend inimest. Presidendil polnud pooltki keisri publikust. Vett oli nii palju, et kogu tänav oli kuni kõnnitee äärekivideni vee all. Kaunis vaatemäng kestis ligi pool tundi.
AKNAD JA KARNIISID SAID VIGA
Viltune hiidkeiser mõuras koleda häälega ja tegi polikliiniku majale parajalt kahju. Mõned kolmanda korruse akende välisklaasid läksid puruks. Keisri tohutust jõust andsid tunnistust ka lahti tulnud karniisitellised ja krohvilahmakad. Õnneks ei saanud keegi uudishimulikest tellistega pähe. Arstid ja tõbised olid hirmu täis, kui vesi kolinal polikliiniku aknad sisse lõi ning evakueerusid koridoridesse.
AUTOJUHID EI JULGENUD ÜLE KEISRI SÕITA
Põline tartlasest autojuht, kes keisrist mööda sõitis, tunnistas, et tal oli kange kiusatus keisrist üle sõita. Autojuht pidas plaani sõita keisri peale ja seal edasi-tagasi manööverdada, et põhja puhtaks saaks. Keisri tormimühale sarnanev hääl ja seinast lahti kistud tellised ei pannud autojuhile aru pähe, aga kui veejuga vastu põrkerauda meeletu hoobi andis ja Ford Skorpio vappuma pani, otsustas juht kiirelt ümber. Tegu oli targa otsusega, sest isehakanud purskkaev oleks võinud masina katuse peale keerata.

President virises Tartut külastades, et kommunikatsioonid on viletsad. Kus nad viletsad on, kui neist nii vägevad veesambad välja purskavad?