Selle koha peal Laial tänaval oli keskajal tõesti asunud üks suuremaid väravaid Tartu linnamüüris, just tsaari poolt mainitud Vene värav, kust pääses sillale, mis viis teisele poole jõge vene agulisse. Vene värav oli olnud päris suur ehitis, oluliselt kõrgem kui praegu sealsamas kõrval asuv punasest tellisest võimlamajake. Nelinurksel väravatornil botaanikaaia vastas parklas oli neli korrust ja keldris vangla. Torni vundament oli asfaldi all hästi säilinud.
/---/
Võimlahoone oli ehitatud juba 1890. aastal ja oma ea vääriline nägi ta sada aastat hiljem ka välja. Väike, umbne ja tolmune, seintel jämedate pulkadega rööbaspuud, helepruunid nahkmatid maas nii liduks tallatud, et neist olid saanud vaibad. Põrand nagises, uksed kägisesid, treener ei saanud vilet puhuda, sest selle pilust viskas üles tolmulestasid, mis tungisid puhujale ninna. Mõned aastad tagasi oli aga selgeks saanud, et tänapäeva võimleja vajab suuremat saali ning nüüd tegutses hoones Tartu Uus Teater.
Keskajal asus võimla krundil Vene värava kõrval Pühavaimu kirik, hiljem elas siin timukas, pärast Põhjasõda aga oli siin magasiait ehk linnarahva ühine viljaladu, millest tulenes ka tänava praegune nimi Magasini.