Melanhoolia. Tartu Ülikooli Kliinikum...

Tartu Ülikooli Kliinikum. Hall, teraseläikeline ruum ja roheliste kitlitega arstid, suletud ruum, väljapääsuta. /---/ Pärast Savisaare jalakaotust pole taolist meediasangarlust kliiniku väravates, Tartus ega üldse Eestis nähtud.
/---/
Tartu hotellides on ülekoormus, reportereid ja uudishimulikke ei suuda majutada ka ülikooli ühiselamud. /---/ Sestap lendab Tartusse terve armee rindekorrespondente, kes vajavad verd ja plahvatusi, aga ise ei söanda Ukraina idapiirile putinistide, deržaavameeste ja rossijaröökurite haardesse minna.

Enne filmipidu oli pisipürjelite kahjurõõmuks korralik ja aus prostitutsioon Tartus alla käinud, eluterve sugutegu oli internetti kolinud. Tudengiplikad ja bakalaureusepoisid leiavad kiiresti maailma vanima ameti üles, igavlevate reporterite lõbustamiseks osutavad eskortteenust Aardla ja Variku koduperenaised, seejuures üsna vilunult. /---/

Tartu lennuvälja kohal on jätkuvalt NATO lennukeelutsoon, aeg-ajalt lisandub kiireid ja arglasi lennumasinaid. /---/

Sophia Loren sammub läbi Arnold Matteuse taastatud kauni turuhoone suunaga kolme õudarhitektuurse monstrumi – Kaubamaja, Plasku-Tasku ja Kvartali vahele Riia ja Turu tänava ristmikule ehitatud neljaharulise klaasist Põhjakonna kupli alla. /---/

Siresäärselt tõuseb senjoora Loren „Vanemuise trepile, avaras dekoltees kumavad rinnad võppuvad erutusest, piht nõtkub, naine heidab pea selga. Taevas on valge välklampidest, kaamerasurin matab liiklusmüra Riia mäel.

Staar kummardab Eduard Tubina pronksist kujule ja kätleb vürst Volkonskiga. Volk annab meediaklassikalise repliigi:
„Kae, mida Tartu suudab...!

Asukoht teoses
lk 349–352