Rain. Raamatuid aitas saada tuttav müüja. Mäletan, et näiteks..

Mäletan, et näiteks Tartus Teaduse raamatukaupluses olid suvel paljud kataloogid venekeelse erialase kirjanduse ettetellimiseks järgmiseks aastaks. Kõike vist küll tellida ei saanud, aga mingit altkäemaksu ka sealjuures tarvis ei olnud. Või mine tea, tookord ma ise küll sellise idee peale ei tulnud. Mis tellitud oli, see minu mäletamist mööda tuli kohale.

Kuid tutvuseta ei saanud minagi. Teises raamatupoes töötas müüjana mu naise koduküla tüdruk. Tollega hoidsin siis suhteid. Kui saabus kaubapäev, oli raamatupood rahvast täis nagu autobuss tipptunnil ja saba tekkis ukse tahagi. Pikapeale õnnestus end kuidagi leti ette nihverdada ja sosistada, et tahan seda ja toda. Kui tagaruumis seda ja toda jätkus, siis ta tõigi mulle soovitu paberisse pakitult, et keegi ei näeks ega teaks.

Kui tunglemist ei olnud, kutsus ta mõnikord mind isegi sinna tagaruumi ja laskis valida tutvuse kaudu müüdavate raamatute hulgast. Iseenesest mõista tuli selle eest ka vastuteeneid osutada. Aitähi eest ei hakanud keegi sulle head tegema