Juhtum lossis. Õhtul läksid õed...

Õhtul läksid õed Raekoja platsile. Linna jõulupuu oli uskumatult kaunis ja suursugune ning lumemütsid laiadel okstel lisasid ilu veelgi. Kuuse tippu kaunistas suur ere täht, millest igasse suunda langesid vilkuvatest tulukestest keed. Madalamatel okstel rippusid joonistused ning paberist valmistatud ehted ja lambid. Neid tõid siia lapsed üle kogu linna. Tüdrukud riputasid oksale ehte, mille nad paari õhtuga olid värvilistest paberitest meisterdanud. Kuuse kõrval seisis tulp ning selle küljes oli punane kastike jõuluvana kirjade tarvis.

Kuusest veidi eemal toretses lodi. Suvisel ajal sõidutas see inimesi mööda Emajõge. Lodja läheduses seisis kolm kioskit, kus müüdi suveniire, käsitööd ja igasuguseid maiustusi. Purskkaevu juures lõbustas pisipõnne ja nende vanemaid nelja loomaga karussell. Lapsed said sõita sea, hobuse, lehma ja lamba seljas.

Lund oli nii palju, et seda ei jõutud platsilt ära vedada. Seepärast lükati lumi kokku kaheks suureks mäeks, mis kasvasid iga päevaga üha hiiglaslikumaks. Lastele meeldis lumemägede otsas istuda ja möödakäijaid vaadata. Mõned julgesid sealt isegi kelguga alla sõita.

Üle kogu platsi särasid majade vahele riputatud jõulukaunistused. Riina luges kokku: neid oli üksteist. Suured õrnad helerohelised pallid ehtisid nii platsi kui ka maju selle ääres.

Asukoht teoses
lk 15–17